Historia Klubu

Historia klubu:

GKS Dopiewo to piłkarska wizytówka Gminy Dopiewo. Założenie Klubu datuje się na   1952 rok. Najdłużej w historii drużyna grała jako LZS Jedność Dopiewo. Od 1998 roku do grudnia 2006 nosił nazwę TS 1998 Dopiewo. Od grudnia 2006 roku do 01.03.2011 zespół występował pod nową nazwą TS Nordenia Dopiewo.

Zespół seniorów w roku 2010 osiągnął historyczny dla naszej Gminy sukces sportowy awansując do 3 ligi piłki nożnej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym sezonie nasza drużyna zajęła 3 miejsce, co jest dużym osiągnięciem.

W roku 2013 Gminny Klub Sportowy Dopiewo dotarł do punktu, w którym wprowadził szeroko zakrojone zmiany. Od zmiany Zarządu poprzez promowanie młodzieży z terenu Gminy Dopiewo. Zainteresowanie sportem lokalnej młodzieży stało się główna dewizą polityki klubu, która przyczyniła się w dużym stopniu do zainteresowania rozgrywkami lokalnej społeczności i wpływa na rozwój młodzieży.

Wiadomości (utwórz nową)
Dołącz do rozmowy ?