[D1] Zaległości z rozgrywek

W minionym tygodniu działo się bardzo dużo jeżeli chodzi o chłopaków z rocznika 2010/11.

14.06.2023 Piast Jabłonna - GKS Dopiewo - Liga WZPN

Środek tygodnia nie służy zawodnikom Młodzika D1. W środę udaliśmy się do Jabłonnej na mecz z miejscowym Piastem. Wiedzieliśmy, że będzie to niełatwe spotkanie, ponieważ jechaliśmy bronić pozycje lidera, a zwycięstwo w tym meczu przybliżało Nas do założonego celu. Niestety murawa nie ułatwiała Nam realizacji działań z minionego mikrocyklu i . przeciętny mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Bramki dla GKS'u:

Kuba Przeworski x1

Dominik Banach x1

17.06.2023 Community Cup w Dopiewie

W sobotni poranek Nasi chłopacy wzięli udział w Community Cup, który był organizowany przez GOSiR. Mieliśmy okazję zmierzyć się z zespołami z Naszej Gminy oraz dwoma drużynami z Niemiec. Rywalizację zaczęliśmy w grupie A, gdzie oprócz GKS'u zagrali UKS Canarinhos Skórzewo oraz Dallgow 47 Team A. Po rozegraniu dwóch spotkań grupowych zagraliśmy w półfinale z Koroną Zakrzewo, gdzie ulegliśmy rywalom zza miedzy. Przyszło Nam więc rozegrać mecz o 3 miejsce, w którym zmierzyliśmy się z zespołem Dallgow 47 Team B. Po najlepszym spotkaniu w Naszym wykonaniu zdobywamy brązowy medal.

W tym dniu żółto - niebieskie barwy reprezentowało 11 zawodników: Borys, Antek, Przewor, Wiśnia, Krzysiu, Marcel, Szaku, Niko, Domin, Alex, Filip.

Brawo za serducho zostawione na boisku :)

18.06.2023 GKS Dopiewo - GSP Sątopy - Liga WZPN

Można, by powiedzieć, że był to "najważniejszy" mecz w całej rundzie wiosennej, ponieważ sukces w tym spotkaniu dawał Nam awans do II Ligi.

Zaczęło się po naszej myśli - dobra organizacja gry, koncentracja w defensywie i pełna motywacja zawodników.. Po zdobytej bramce - dostajemy 4 "strzały" od przeciwnika, który baaaardzo prostymi środkami pakował piłkę do siatki.. w drugiej połowie Nasi chłopacy dwoili się i troili, aby pokazać dobre granie i odwrócić losy spotkania, co przełożyło się na 2 bramki.. Na kolejne nie starczyło już czasu.. tym samym do wyższej Ligi awansuje SIX AF N. Tomyśl - serdeczne gratulacje - obydwa spotkania z Wami były emocjonujące.

Ogromne brawa należą się rodzicom, którzy "opakowali" ten mecz w niesamowity doping oraz podnieśli na duchu chłopaków po ostatnim gwizdku ! Szacun dla Was - oby więcej takich akcji :)

Były łzy, sportowa złość, ale to tylko zaprocentuje w przyszłości - z podniesionymi głowami będziemy pracować dalej !

Bramki dla GKS'u:

Kuba Przeworski x1

Dominik Banach x1

Alex Witkowski x1

Już wkrótce pojawi się podsumowanie sezonu, na którym również dużoooo się działo :)

Pozdrawiam,

/AM